Luxe Optik - Lensfiyat.com Hakkında

Lensfiyat.com sitemiz Erdoğan Savran'ın CEO'luğunu yaptığı Luxe Optik firmasının e-ticaret yanıdır. Luxe Optik, renkli ve şeffaf kontakt lens ihracatı yapan uluslararası bir firmadır. Kontakt lens sektöründe 20 yıldır faaliyet  gösteren firmamız 18 farklı ülkeye ihracat yapmakta ve bünyesinde toplamda 19 üretici firma ile birlikte çalışmaktadır. Ortadoğu pazarında söz sahibi olan firmamız; İran, Azerbeycan, Mısır ve Libya ülkelerinde resmi distribütör. Irak, Kuveyt, Fas, Şili, Romanya, Ürdün ve Dubai ülkelerinde ise bayi firmalara sahiptir.

Diğer satış yapan firmalardan bizi ayıran en önemli unsur, online satışlarımızda yasal koşullara uygun olarak alıcıdan reçete talep etmemizdir. Satıcının göz sağlığı ve güvenliği en az onun kadar bizim içinde önemlidir. Firmamız insan sağlığına öncelik veren bir satış politikası yürütmektedir. Online satışımız sırasında alıcının kendisi için uygun kontakt lensleri sepetine eklemesinin aşamasında kişisel lens bilgilerinin ardından alıcı “reçeteni ekle” ekranına reçetesini yükledikten sonra satış gerçekleşmektedir.

Lensfiyat.com uygun fiyatları, ürün hediyeleri, kampanyaları, ücretsiz kargo ve hediye solüsyon ile üyelerinin ve müşterilerinin lens bakım ürünleri ihtiyaçlarını 12 ile 48 saat arasında en uygun, en hızlı ve güvenli bir şekilde karşılamayı amaç edinmiştir. Tüm ürünleri distribütör garantili olarak şatışa sunulmuştur. % 100 müşteri memnuniyetini esas alan Lensfiyat.com kesinlikle Orijinal Olmayan, Tarihi geçmiş, Kaçak, Faturasız ürün Satmamaktadır. Optisyenlerin ve Uzman Kadromuz ile Daha iyi görmeniz ve Göz sağlığınız için hizmetinizdeyiz.


Soru ve Cevaplar

Her yerde lens kullanılabilir mi?

Öncelikle küçük bir anektod vermek gerekirse Nasa astronotları bile çizilmeye dayanıklı lensler kullanmaktadır. Yani uzayda bile kullanılabilen lensler üretilmekteyken doğru lens türünü tercih ettiğiniz taktirde, birkaç istisna dışında her yerde, lenslerinizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu istisna durumlardan söz edecek olursak; havuz, deniz gibi ortamlarda alanın gerekli hijyeni sağlayamama ihtimalinden ötürü, gözünüzde veya lensinizde herhangi bakteriyel bir problem oluşturabilme olasılığının yüksekliğinden ötürü lens kullanmamak doğru olandır. Ayrıca bu ortamlarda, su içerisinde lensiniz gözünüzden çıkarak kaybolup gidebilir veya kayma yapabilir. Lens kullanmanız zorunlu ise bu tarz ortamlarda su geçirmez deniz gözlüklerini kullanmanız gerekmektedir. Belirttiğimiz istisnalar dışında her yerde kullanıma uygun farklı özellikli lens türleri bulunmaktadır.

Lens kullanımı zor mu?

İlk kez lens kullanmaya başlayacak kişiler genelde bu soruyu sormaktadır. Dışarıdan bakıldığında meşakatli görünüyor olabilir, fakat kullanmaya başladıktan 3-4 gün sonra rahatlığının farkına varıyorsunuz. Bu konuda en zor görünen kısmı lensleri takmak oluyor, fakat birkaç kez takıp çıkardıktan sonra bu durumun da zor olmadığı fark edeceksiniz. Ayrıca bir çok lens markası, lens takma aparatı da üretmektedir. Lens kullanmaya yeni başlayan kişiler için bu aparat oldukça idealdir.

Renkli lenslerde de numaralı seçenekleri oluyor mu?

Elbette bir çok markanın renkli lens modellerinde numaralı seçenekleri bulunmaktadır. Bu markalar ''hem gözlerinizi, hem de bakışlarınızı güzelleştireceğiz'' mottosuyla ilerlemektedir. Ayrıca çap ve temel eğri oranından da söz edecek olursak; çap(DIA) lensin gözbebeğinize oranıdır, standartı 14.20mm'dir , temel eğri(BC) ise lensinizin eğim oranıdır vakumlayarak göz bebeğinize adezyon kuvveti ile tutunmasını sağlar, standartı 8.60mm'dir.

Renkli lenslerin rengi çevremizdeki renklerin tonunu farklı gösteriyor mu?

Bu soru farklı bir soru gibi gelebilir, fakat bu soruda çok doğru bir noktaya değinilmektedir. Sorumuzun net cevabı tabiki hayır renkli lensleriniz, nesnelerin renklerinin tonlarını farklı görmenizi sağlamayacaktır. Göz bebeğinde bulunan, Pupil boşluğu olarak adlandırılan kısımın şeffaflığı görüş açınızı desteklemektedir. Pupil boşluğunun çevresi renklendirilmektedir, bu renkler de lensiniz kaymadığı sürece, gördüğünüz renk tonlarını kesinlikle değiştirmeyecektir.

Renkli lenslerde renk seçimini kendi göz rengime yakın renklerde mi seçmeliyim?

Renkli lens üreticisi firmaların bazıları lenslerini renklendirme aşamasında çizgisel ince şeffaf detaylar bırakarak kendi göz renginizi, lensin rengine dahil ederek doğallık yakalamaktadır, Labella Premium serisi bu türe bir örnektir. Bazı modellerde ise hiç boşluk bırakılmadan yalnızca lensin kendi renkleri ile doğallık sağlanmaktadır. Bu konuda tercih edeceğiniz lensin görselini yakından inceleyerek, kendi göz renginizi dahil eden yapıda olup olmadığını fark edebilirsiniz. Kendi göz renginize bağlı kalmak zorunda değilsiniz, sonuçta bir değişiklik istediğiniz için özgür bir şekilde istediğiniz renk tercihinde bulunabilirsiniz.

Renkli lenslerimle beraber göz makyajı da yapabilir miyim?

Elbette yapabilirsiniz, sonuçta daha estetik bir görüntü elde etmeyi hedefleyerek renkli lens almanız ama makyaj yapamamanız olmazdı. Yalnızca bu konuda dikkat etmeniz gereken kullandığınız makyaj malzemelerinin lenslerinize temas etmemesi olacaktır. Çünkü yapışkan yapıya sahip, akışkan veya toz makyaj malzemeleriniz lensinize temas ettiği taktirde, leke bırakabilir ve bu makyaj kalıntısı lensinizde olduğu sürece gözlerinizde batma, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlar yaratarak zamanla bu sorunların daha büyük sorunlara yol açmasıyla sonuçlanabilir. Bu durumu önlemek için makyaj yaptıktan sonra lenslerinizi dikkatli bir şekilde ellerinizi bol su ile yıkayıp durulamanızın ardından takmanız önerilmektedir.

Renkli lensleri sırf estetik amaçlı kullanmamız zamanla gözümüzü bozar mı?

Hayır renkli lens kullanmanız herhangi bir şekilde gözlerinizi bozmayacaktır. Sürekli karşımıza çıkan sorulardan birisi olan bu soru maalesef lens kullanmayı düşünen neredeyse herkesin aklına gelmekte. Renkli lensler gözlerinizi bozmanın aksine zararlı ışınları kırarak gözbebeğinize daha sağlıklı bir şekilde ışık girmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda tozlu ve rüzgarlı ortamlarda gözbebeğinizin önünde bir kalkan görevi görerek koruma sağlayacaktır.

Gözlük numaram ile aynı numarada lens kullanabilir miyim?

Gözlükten kontakt lense geçecek olan kişilerin mutlaka göz doktoruna gidip yeniden ölçüm yapması gerekmektedir. Aklımıza ilk başta gözlük numarası ve lens numarası aynıdır gibi bir düşünce gelse de bu tahmin aslında yanlıştır. Lens numarası, gözlük numarasına oranla 0,25 - 0,50 olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Konuşma Başlat