Saydam Lensler Tüm Markalar

Saydam Lensler Tüm Markalar

Johnson&Johnson

Acuvue 2 - 6'lı Paket

550,00TL

Acuvue 2 - 6'lı PaketAcuvue 2 - 6'lı Paket benzersiz konfor hissi ile farklılık sağlamaktadır.Acuvue 2 Kontakt lenslerinde kullanılan INFINITY EDGE ™ Design teknoloj..

Johnson&Johnson

Acuvue Oasys Hydraclear Plus - 6'lı Paket

699,00TL

Hydraclear PlusHydraclear Plus özellikli Acuvue Oasys kontakt lensler, son derece konforlu bir kontakt lens takma deneyimi sağlar. Bu lensler, Hydraclear Plus teknolojisi..

Johnson&Johnson

Acuvue Oasys With Transitions - 6'lı Paket

719,00TL

Acuvue Oasys With Transitions - 6'lı PaketTürünün ilk örneği olan bu kontakt lens, ışığın gözleriniz üzerinde yarattığı stresli etkinin azaltılmasına yardımcı olmak için ..

Alcon

Dailies Aqua Comfort 30lu Kutu

575,00TL

Dailies Aqua Comfort Dailies Aqua Comfort 30lu Kutu göz kırpma ile aktive olur ve rahat bir kullanımı da beraberinde getirir. Bu sayede günlük kullanımlar için uygun..

La Bella

Labella Soft Clear Numaralı Şeffaf Aylık Lens

459,00TL

Labella Soft Clear Numaralı Şeffaf Aylık Lens - Miyop ve Hipermetrop tedavisinde kullanılır. Ürün içeriğinde 6 adet lens mevcuttur. 1 Lens 1 Ay Kullanılır. Özel ince kena..

Bausch + Lomb

Purevision 2 Hd - 6'lı Paket

619,00TL

Purevision 2 Hd - 6'lı PaketPurevision 2 HD şeffaf kontakt lensler düşük ışık koşullarında bile net ve canlı bir görüş sağlar. Comfort Moist teknolojisi lensler..

Bausch + Lomb

Soflens 59 - 6'lı Paket

619,00TL

Soflens 59 - 6'lı PaketSoflens 59 Şeffaf lens konfor, performans ve net görüşü bir araya getirip, yapısında kullanılan protein dirençli malzemeler sayesinde size rah..

Bausch + Lomb

Ultra Contact Lenses - 6'lı Paket

650,00TL

Ultra Contact Lenses - 6'lı PaketMoistureSeal teknolojisiyle gözlerinizi yeni bir kontak lens devrine açın. Moistrue Seal Teknolojisi özellikle 16 saat boyunca ..

Alcon

Air Optix Aqua - 6'lı Paket

719,00TL

Air Optix Aqua - 6'lı PaketSağlıklı ve doğal bir lens kullanımı için gelişmiş oksijen ve nem kombinasyonu sunar. En başından itibaren gün boyu mükemmel ıslanabilirlik ve ..

Alcon

Air Optix Night & Day Aqua - 6'lı Paket

1.200,00TL

Air Optix Night & Day Aqua - 6'lı PaketAir Optix Nigt and Day Aqua Kontakt lensleri uyurken bile 30 gün ve gece boyunca günde 24 saat takılabilen FDA tarafı..

Alcon

Air Optix Plus HydraGlyde - 6'lı Paket

665,00TL

Air Optix Plus HydragladeAir Optix Plus Hydraglade kontakt lensleri 16 saat sonra bile lensleri ıslak tutan biriktirme koruması ve yüzey nemi kombinasyonu için smart shie..

Cooper Vision

Biofinity - 6'lı Paket

679,00TL

Biofinity - 6'lı PaketBiofinity - 6'lı Paket doğal ıslak yapısıyla gözleri hiç bir şekilde rahatsız etmez ve kullanım kolaylığı sunar. Paket içerisinde 6 adet olarak gönd..

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)
Kontakt Lens (Şeffaf Lens) Nedir?


Şeffaf lensler diğer adıyla kontakt lensler, Saydam & Şeffaf Numaralı Aylık Lens Çeşitleri tercihinize uygun olarak korneaya takılır ve göz bebeğini tamamen kaplar. Kontakt lensler gözlüğe alternatif olarak kullanılan merceklerdir. Kullanım amaçları, göz renginin değiştirilmesi, gözün anatomisindeki kırma kusurlarının iyileştirilmesi gibi amaçlarının yanı sıra şeffaf kontakt lensler kornea hastalıklarında prostetik olarak tercih edilebilir. Arka ve ön yüzden oluşan saydam kontakt lensler bir çeşit protezdirler. Yüzeylere ek olarak, lensin türüne göre farklı standart eğim ve çap uzunlukları vardır. Arka yüzey, lensin kornea ile temas ettiği noktadır. Ön yüzey ise korneaya temas etmeyip kırma kusurlarının iyileştirilmesini ve ışığın kırılmasının düzgün bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Buna özel bir eğime sahiptir.

 

Ön ve arka yüzey eğimlerinin denk olması gerekmesinin nedeni kontakt lenslerin gözde batma hissine sebep olmaması ve rahat kullanılması içindir. Arka yüzeyin yarıçapı olarak da bilinen temel eğrinin kornea ile uyumlu olması gerekmektedir. Lensin gözle uyumunu dış kenarlar arasındaki çap değeri ölçüsüdür. Sert lenslerin çapı ortalama 7.5-8.5 mm arasında olup, yumuşak lenslerin çapı ise 13.5-15 mm arasındadır.

 

 Kontakt Lens Hangi Amaçlarla Kullanılır?

 

 Kontakt lensler, göz kusurlarının geçici olarak düzeltilmesi amacıyla kullanılmakla birlikte bazı operasyonların ardından tedavi sürecinde de kullanılmaktadır. Hastalıklara ek olarak kontakt lensler kozmetik amaçlarla da kullanılabilir.

 

 Kontakt Lens Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

 

 Kontak lensler korneanın üzerinde herhangi bir batma hissi, sulanma yahut ağrıya neden olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Görme bozukluğuna sahip hastaların rahat ve net görmesine yardımcı olur. Kontakt lenslerin sağladığı avantajlar da bulunmaktadır. Öncelikle kontakt lensler, gözlüklere oranla çok daha geniş bir görüş açısı sağlarlar.

 

 Gözlük kullanımda çerçeveden kaynaklı olarak kesilen görüntü oluşumu varken, kontakt lenslerde çerçeve olmamasından kaynaklı olarak hiçbir kesilen görüntü durumu oluşmaz. Gözdeki derinlik algısının artmasını sağlarken, gözlüklerin yarattığı buğu ya da ıslanma gibi sorunlar yaşanmaz. Ayrıca spor veya egzersiz yaparken gözlüklerden daha çok kolaylık sağlar.

 

 Kontakt Lens Çeşitleri Nelerdir?

 

 Kontakt lensler pek çok farklı çeşide sahiptirler bunlar başlıca; yumuşak, yarı-sert ve sert kontakt lenslerdir. En çok kullanılan lens çeşitleri ise yumuşak, sert ve renkli lenslerdir. Şeffaf yumuşak lensler, oldukça ince bir yapıya sahiptir. Ayrıca hidrojel lens olarak da adlandırılırlar. Yumuşak lensler ek olarak su tutma özelliğine sahiptir. Yumuşak lensler korneayı tamamen kapatırlar. Bu lensler; miyopi, hipermetropi, astigmatizm ve presbiyopi tanısı konmuş hastalar tarafından kullanılabilir. Genellikle şeffaf olarak tercih edilirler ancak istek doğrultusunda renkli lens de tercih edilebilir. Yumuşak lensler kullanıldığı süre zarfında geçici olarak kırma kusurlarının iyileştirilmesini sağlar.

 

Bu lensler farklı süreler boyunca kullanılmaktadırlar. 1 günlük 1 haftalık, 1 aylık ve 1 yıllık gibi süre sınırlarında kullanılabilen yumuşak lens çeşitleri vardır. Sert Lensler, göze yüksek oranda oksijenin geçirimini sağlar. Sert lensler gaz geçirgen lens olarak da adlandırılır. Sert lensler, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Her kırma kusurunda kullanılabilse de genel olarak astigmata sahip hastalar tarafından tercih edilir.

 

Sert lenslerin korneaya tam olarak oturmazlar bu da tercih edilmeme nedenleri arasındadır. Diğer bir kullanım alanı, keratokonus hastalığıdır. Bu hastalık, korneada bulunan enzimlerin dengesizliğinden kaynaklı olarak sonucu ortaya çıkar. Ve zaman içerisinde korneanın sivrileşmesine neden olur. Bu durumda görme kusurunun düzeltilmesi amacıyla çoğunlukla sert lens kullanımı önerilir.

 

Renkli Lensler ise kozmetik amaçla kullanılır. Göz rengini keyfi olarak, geçici bir şekilde değiştirmek isteyen kişiler tarafından kullanılır. Renkli lensler, farklı renklerde bulunur ve derecesiz yumuşak kontakt lenslerdir. Buna ek olarak, renkli lensler dereceli olarak da kullanılabilir. Miyopi ya da hipermetropi hastalığı bulunan bireylerin renkli lens takması mümkündür.

Saydam lens kategorisinde en çok tercih edilen lensler; Johnson & Johnson acuvue oasys lens on beş günlük UV blokajı olan saydam lenstir, Cooper Vision Biofinity aylık lens, Alcon (ciba vision) Air Optix Plus en yeni lens olan Air Optix Plus silikon hidrojel aylık saydam lenstir. Alcon (Ciba Vision) Air Optix aqua, Bausch + Lomb Ultra lens ,en son çıkan lens olan ultra lens silikon hidrojel materyalden üretilmiş gece gündüz bir ay boyu gözde kalabilen lenstir,Bausch + Lomb PureVision 2 HD aylık lens, Alcon (Ciba Vision) Air Optix Night and Day aqua gece-gündüz aylık lens, Ciba Vision (Alcon) Dailies Total 1 günlük lens, Johnson & Johnson Acuvue OASYS 1-Day 30 lu Kutu en yeni günlük lens Johnson & Johnson 1day acuvue® TruEye bir günlük kullan at lens, Bausch + Lomb Biotrue günlük kullanımlı lens, Ciba Vision (Alcon) dailies aqua comfort kullan-at lens, Sauflon 55 UV’li saydam lens UV ışınlarına karşı korumalı lens, Sauflon Clariti UVA ve UVB ışınlarını emen bir UV inhibitörü içeren UV ışınlarına karşı korumalı lens şeffaf lens, Acuvue oasys for astigmatizim UV korumalı astigmatlı aylık lens, Johnson & Johnson 1day acuvue® moist for astigmatism günlük torik lens astigmatlı günlük lens, Alcon dailies Aqua Comfort torik günlük astigmatlı lens, Air Optix for Astigmatism aylık toric lens astigmatlı, Bausch + Lomb PureVision for Astigmatism astigmatlı aylık torik lens, Bausch + Lomb SofLens for Astigmatism aylık astigmatlı lens, Cooper Vision Biofinity Toric astigmat lensi.


Johnson & Johnson Marka Lens

Johnson Johnson


Johnson &Johnson marka lens dünyanın birçok ülkesinde görme bozuklukları yaşayan insanların görme hassasiyetlerine yıllardır çözüm bulmaktadır. Ürettikleri değişik kullanım süreleri ve özelliklere sahip lensler ile görme bozukluğu yaşayan insanların tercih ettiği bir marka haline gelmiştir.

Johnson & Johnson marka lenslerin sahip olduğu ışık duyarlılığı ile iç dış ortamlarda aşırı şiddetli ışınlara karşı koruma sağlamaktadır. Üretim teknolojilerinde kullandıkları akıllı ışık teknolojisi ile renk değişimleri, ışık şiddetinin artması, azalması gibi durumlar Johnson & Johnson marka lensleri kullanan insanların görme kalitesini etkilememektedir.

Sürekli ışıklı ekranlara bakarak çalışma zorunluluğu olan insanlar için gözlerinde oluşan kuruluğu lens yapısında bulunan nemlendirici ve koruyucu yapıyla sorun olmaktan çıkaran Johnson & Johnson marka lensler ayrıca kullanan insanların gözlerine hemen uyum sağlaması ve doğal görüntü vermesi gibi özellikleri tercih edilmesinde başlıca nedenleri oluşturur.

Johnson & Johnson marka lensler gözlerde kullanım hafifliği oluşturarak gözününüz deki lensleri fark etmeden kullanmanızı sağlar. Alcon Lens Markası

alcon lensler


Son yıllarda insanların göz sağlığı ile ilgili yaşadığı rahatsızlıklara kaliteli çözümler sunan Alcon lens markası ön plana çıkmaktadır. Göz rahatsızlıklarına kontakt lenslerle kalıcı çözümler üretmesinin yanı sıra gözlerinizi şekilsel olarak ortaya çıkararak sizlerin zevklerine hitap eden geniş renk çeşitliliği sunmaktadır.

Uluslararası göz medikal sektöründe geniş yer tutan Alcon markası lensler, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek üretilmektedir. Optik mağazalarında ve internet satış sitelerinde satışa sunulan kontakt lensler, katarakt olmak üzere birçok göz rahatsızlıklarını çözüme kavuşturur. Katarakt ameliyatlarında kullanılan bu mercek lensler sayesinde hem görme probleminiz ortadan kalkar hem de kendi zevkinize uygun göz rengine sahip olursunuz. Günlük hayatınızda fiziksel ve psikolojik olarak sizleri etkileyen, görme perspektifinizi azaltan miyop, hipermetrop gibi göz rahatsızlıklarını ortadan kaldırarak yaşam konforunuzun artmasına yardımcı olur. Böylelikle, Alcon markası lensler birçok olumsuzluğu barındıran gözlüklerden de kurtulmanızı sağlar.

Alcon lensler, güneş ışığının zararlı etkilerini en aza indirerek göz sağlığının korunması amaçlar. Bu kontakt ve renkli lensler oksijen geçirgenliğinin yeterli olması sayesinde mikrobiyal birikmeleri engeller. Lens kullanımlarında sıklıkla karşımıza çıkan sorunlardan biri, gözlerde yanma ve batma hissinin yaşanmasıdır. Alcon lensler, gözlerde yanma ve batma hissi yaşatmaz aksine gözlerde rahatlık sağlamak amacıylaoksijen geçirgenliği diğer lenslere göre yüksek kapasitede tasarlanmıştır. Bausch + Lomb lens Markası

bausch_banner


Günümüzde insanlar kişisel bakımlarına daha çok dikkat etmektedir. İnsanların kendilerine gösterdikleri bu özen yalnızca kılık kıyafetlerine değil fiziksel özelliklerine de yansımaktadır. Bausch + Lomb lens markası sahip olduğu geniş renk skalası sayesinde istediğiniz göz rengini tercih etmenizi kolaylaştırmaktadır. Kıyafetine uygun lens takmak isteyen kadın ve erkekler Bausch + Lomb lens markası tercih etmektedir. Bausch + Lomblens markası birçok genç ve orta yaşlı insan tarafından severek kullanılmaktadır. Markanın üretiminde yer alan ürünler kaliteli ve güvenilir olarak kullanılabilecek kaliteye sahiptir. Bausch + Lomb markasının üretmiş olduğu kontak lensler, kontakt lens solüsyonları, suni gözyaşı ürünleri ve takviye edici gıdalar severek kullanılan diğer ürünler arasında yer almaktadır. Lens vücudun en hassas organı gözler için kullanılmaktadır. Bu nedenle lens kullanan kişilere iyi marka ve kaliteli bir lens kullanmaları önerilmektedir. Özellikle alerji sorunu yaşayan kişiler kullanacakları lens seçiminde daha özenli davranmalıdır.

Lens satın almadan önce bilinmesi gereken önemli bir nokta şudur. Lens bir aksesuar değil sağlık ürünüdür. Göz ve görme sağlığının iyileştirilmesine ve hayat kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak açısından önemli bir fonksiyonu vardır. Günümüzde teknolojinin ilerlemesine paralel olarak yüksek kaliteli lensler üretilmektedir. Cooper Vision

saydam lensler


Cooper Vision Numaralı Lens; Cooper Vision Lens olağan üstü görsel performans ve gün boyu üntün konfor sağlamak konusunda iddialı bir markadır. Cooper Vision 130un üzerinde ülkeye göz sağlığı konusunda destekçi olan dünya geneli global bir firmadır ve yılda milyarlarca lens üretmektedir. Ürünlerinde yok hissiyatını ve netliği en iyi yapmayı amaçlamaktadır. Kullananın bir daha vazgeçemediği lensimiz doğallıktan yana olup su oranını çok yüksek tutmaktadır. Numaralı lens üreticisi olan firmamız gözlük kullanmak istemeyenler için numara skalasını çok geniş tutmaktadır. Böylece doktorunuz tarafından söylenilen göz derecenize uygun Cooper Vision numaralı lensinizi bulmak sitemizde çok kolaydır. Eğer sipariş vermek isterseniz sitemiz Lensfiyat.com üzerinden Luxe optik güvencesi ile uygun fiyatlara sipariş verebilirsiniz. Konfor, nefes alabilirlik ve canlı, keskin görüş dengesi için olağanüstü kalite sunan Cooper Vision Biofinity Kontakt Lensleri.

Yakını veya uzağı görmekte zorlananlar için bu gelişmiş kontakt lensler en iyi görsel performansı sizlere sunmak için özel olarak tasarlanmıştır. Biofinity kontakt lensleri Cooper Vision Aquaform teknolojisi ile üretilmiştir, bu da gözlerin sağlıklı kalmaları için ihtiyaç duyduğu oksijenin %100'ünü sağlayan teknolojidir. Takviminizin en yoğun olduğu günde bile gözlerinize doğal nem ve üst düzey konfor sağlar. Labella Soft LensMiyop ve Hipermetrop tedavisinde kullanılır. Ürün içeriğinde 6 adet lens mevcuttur. 1 Lens 1 Ay Kullanılır. Özel ince kenar teknolojisi ile benzersiz konfor hissi ile farklılık sağlamaktadır. MPC Polymer teknolojisi sayesinde lensleriniz gözünüze tam uyum sağlayacak ve maksimum konfor yaşayacaksınız. Bu nedenle ay boyunca kusursuz bir kullanım da sağlar. Yüksek su ve oksijen oranı ile gözlerde kuruluk yapmaz. İnce yapısı ile gözde lens olduğu hissiyatı vermen Labella markasının çıkardığı en güncel üründür.

Korneanın üzerinde herhangi bir batma hissi, sulanma yahut ağrıya neden olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Görme bozukluğuna sahip hastaların rahat ve net görmesine yardımcı olur. Kontakt lenslerin sağladığı avantajlar da bulunmaktadır. Öncelikle kontakt lensler, gözlüklere oranla çok daha geniş bir görüş açısı sağlarlar.